Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

6.2 thous. of news

We found no news in that category
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.

Тріумф Усика: опублікували рейтинг найкращих боксерів усіх категорій

Після перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф'юрі видання ЕSРN оновило рейтинг найкращих боксерів незалежно від вагової категорії. Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WВА, WВО, WВС, ІВО Усик посів перше місце. На другій позиції американець Теренса Кроуфорда, на третій - японець Наоя Іноуе. Усик виявився єдиним суперважковаговиком у рейтингу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки мільйонів заробили Усик і Ф'юрі за реванш в Ер-Ріяді Рейтинг Р4Р від ​​ЕSРN: 1. Олександр Усик 2. Теренс Кроуфорд 3. Наоя Іноуе 4. Артур Бетербієв 5. Сауль Альварес 6. Дмитро Бівол 7. Джессі Родрігес 8. Джервонта Девіс 9. Шакур Стівенсон 10. Дзунто Накатані. Український чемпіон світу в суперважкій вазі за версіями WВА, WВО та ІВО Олександр Усик (23-0, 14 КО) у бою-реванші проти британця Тайсона Ф'юрі (34-2-1, 24 КО) переміг за рахунок більшої кількості точних ударів. Так, українець здійснив 423 удари, з яких влучними було 179. Він також завдав 211 джебів (73 влучних) та 212 силових ударів (106 влучних). Натомість у Тайсона 144 влучних удари з 509 - 252 джеби (44 влучні) та 257 силових ударів (100 влучних).
we.ua - Тріумф Усика: опублікували рейтинг найкращих боксерів усіх категорій

Валюта подорожчає перед Новим роком: курс на вихідні і понеділок

Національний банк України на 28-30 грудня встановив офіційний курс долара на рівні 41,94 грн. Він підвищився на 10 коп. Євро тим часом підскочив одразу на 23 коп. і коштує 43,74 грн, повідомляє сайт НБУ. Офіційний курс польського злотого становить 10,22 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому долар дорожчає наприкінці року - пояснення НБУ В обмінниках долар продають у середньому за 42,7 грн. Купують за 42 грн. За євро в обмінниках пропонують 44,2 грн. Продають за 44,4 грн. Курс долара до гривні буде зростати, чим довше триватиме війна Росії проти України. У разі закінчення війни курс стабілізується на поточному рівні. Про це йдеться у проєкті бюджету на 2025 рік (проєкт № 12000).
we.ua - Валюта подорожчає перед Новим роком: курс на вихідні і понеділок

Скільки нових авто українці придбали у 2024 році

З початку 2024 року в сервісних центрах МВС України зареєстрували понад 142 тисячі нових автомобілів, придбаних в автосалонах. Про це повідомив Головний сервісний центр МВС. Реєстрацію нового авто можна здійснити у будь-якому сервісному центрі МВС. Власник має право особисто звернутися до територіального підрозділу або доручити реєстрацію продавцю. У цьому випадку автосалон формує довіреність для представництва інтересів покупця, яку підписують без нотаріального посвідчення. Також оформлюється акт прийому-передачі, після чого представник автосалону може зареєструвати авто від імені покупця. Під час реєстрації нових транспортних засобів не потрібен обов'язковий огляд Експертною службою МВС. Транзитні номери можуть не видаватися, а автомобіль може залишатися в автосалоні до моменту видачі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найпопулярніші імпортовані вживані авто При першій реєстрації легкових автомобілів у сервісних центрах МВС сплачується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Його розмір залежить від вартості автомобіля: - до 499 620 грн включно - 3%, - від 499 620 грн до 878 120 грн включно - 4%, - понад 878 120 грн - 5%. Цей збір не застосовується до електромобілів, які оснащені виключно електродвигунами. З січня по жовтень цього року в Україну імпортували 265 тис. легкових автомобілів. Це на 4% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Загальна митна вартість цих авто склала $3,6 млрд, що на 9,5% більше, ніж торік. Найбільшими постачальниками легкових автомобілів була Німеччина, США та Китай.
we.ua - Скільки нових авто українці придбали у 2024 році

Українці менше купують картоплю: ціни падають

В Україні цього тижня знизився попит на картоплю. Фермери сподівалися, що напередодні новорічних свят вона вкотре зросте в ціні. Але сталося навпаки, пише ЕаstFruіt. Оптові компанії не бачать причин для підвищення цін та збільшення обсягу закупівель цього товару, оскільки попит на цю продукцію помітно знизився. Зараз картоплю продають по 18-28 грн/кг, залежно від якості, сорту та обсягів. Це у середньому на 12% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні знову зростають ціни на картоплю "Приводом для незначного зниження цін у цьому сегменті стало як ослаблення попиту картопля, а й стабільні постачання цієї продукції із зовнішніх ринків. При цьому більшість ключових гравців ринку відзначають посередні якісні характеристики імпортної картоплі, що, своєю чергою, вплинуло на темпи збуту та місцевої продукції також", - йдеться у повідомленні. Загалом українські фермери не скаржаться на відпускні ціни на картоплю цього сезону. У порівнянні з минулим роком картопля подорожчала у середньому на 41%. Причиною такої великої цінової різниці експерти називають зниження врожайності картоплі через несприятливі погодні умови влітку. Багато фермерів паралельно зі зниженням урожаю відзначають поступове погіршення якості продукції, закладеної на зберігання. У листопаді 2024 року ціни на продукти в Україні зросли в середньому на 3,9%. За даними держстату найвідчутніше подорожчали яйця, овочі, яблука, картопля, гречка, вершкове масло та соняшникова олія. Дані статистичного відомства свідчать, що у листопаді 2024 року середні ціни на яйця зросли на 55,7% до 65,1 грн за десяток. Ціни на моркву зросли на 25,4% до 27,0 грн за кілограм. Картопля подорожчала на 15,2% до 29,8 грн за кілограм, яблука на 11,9% до 33,9 грн за кг, буряк на 8,8% до 17,8 грн за кг.
we.ua - Українці менше купують картоплю: ціни падають

Як відрізнити справжню ікру від підробки: три способи

Червона ікра - справжній делікатес, який часто купують для святкового столу. Але не вся продукція на полицях магазинів є натуральною. Підробки часто маскують під оригінал. Тому важливо знати, як перевірити якість ікри перед покупкою. Кулінар Олександр Огороднік дав три поради, як обрати натуральну ікру. При виборі в магазині Прозора баночка: вибирайте ікру, яка продається в скляній тарі - це дозволяє оцінити її колір, текстуру та відсутність зайвої рідини. Відсутність рідини: якщо ікра "плаває", це може свідчити про низьку якість або підробку. Ціна: справжня ікра не може коштувати надто дешево. Перевірка вдома Тест гарячою водою. Покладіть кілька ікринок у гарячу воду. Натуральна ікра залишиться цілою або трохи змінить форму. Підробка може повністю розчинитися чи змінити колір води. Текстура. Натуральна ікра має бути пружною та легко лопатися під легким натиском, тоді як штучна часто гумова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дорожчає ікра - назвали причини та нові ціни Перевірка полум'ям Обережно нагрійте кілька ікринок на вилці або ложці. Справжня ікра матиме легкий запах риби, а підробка - запах пластмаси чи хімії. Ці прості методи допоможуть вам визначити якість продукту та насолоджуватися натуральною ікрою. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Олександр Огороднік | Корисні поради | Гумор | Красиві рецепти (@о_gоrоdnіk) Традиційно на Новий рік люди купують червону ікру для приготування салатів чи канапок. Але деяким краще від неї відмовитися, інакше застілля обернеться лікарняним ліжком Сама по собі ікра вважається дуже корисним продуктом, оскільки в ній міститься омега-3 та вітамін D. Але часто вона виявляється пересоленою, через що може нашкодити певним людям. Ікра небезпечна для тих, хто страждає від гіпертонічної хвороби.
we.ua - Як відрізнити справжню ікру від підробки: три способи

Після допінгового скандалу "Челсі" може виключити Мудрика

"Челсі" може позбутися українського вінгера команди Михайла Мудрика через допінговий скандал. "Челсі" хоче включити українця до угоди щодо обміну на нападника "Інтера" Лаутаро Мартінеса. Про це повідомляє саlсіоmеrсаtо.соm. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ребров уперше прокоментував скандал з Мудриком Зазначається, що окрім Мудрика, "Челсі" пропонує "Інтеру" захисника Бенуа Бадіашіля, півзахисника Карні Чуквуемеку, а також значну грошову компенсацію. Футболіст збірної України Михайло Мудрик підтвердив, що здав позитивний тест на наявність в організмі заборонених речовин. "Це стало повним шоком, оскільки я ніколи свідомо не вживав жодних заборонених речовин і не порушував жодних правил", - наголосив він. Водночас лондонський "Челсі" виступив із заявою щодо позитивного допінг-тесту Мудрика. У заяві йдеться, що футболіст ніколи свідомо не вживав допінг. У клубі підтвердили, що нещодавно Футбольна асоціація Англії зв'язалася з їх гравцем Михайлом Мудриком через несприятливий результат аналізу сечі. Михайло категорично підтвердив, що він ніколи свідомо не вживав жодних заборонених речовин. Михайло та клуб тепер працюватимуть з відповідними органами, щоб з'ясувати, що стало причиною негативного результату.
we.ua - Після допінгового скандалу Челсі може виключити Мудрика

"Більше не друзі?" - ДОТ розірвав "гарячу угоду" з компанією "УКРТАК.ЮА"

Профільний журналіст та експерт інформаційного агентства "Стоп Корупції" Ігор Хмурий розслідує тему прямих угод, які укладає Державний оператор тилу (ДОТ) з українськими виробниками засобів індивідуального захисту. Минуло близько 8 місяців після того, як ДОТ уклав "гарячі" прямі угоди з компаніями, серед яких був і "улюбленець" УКРТАК.ЮА, передає "Главред" із посиланням на Мy. Новини. Наприкінці травня - на початку червня 2024 року ДОТ уклав три прямі термінові угоди з українськими виробниками: "ХЗЗІЗ", "УКРТАК.ЮА" та "АК-Інвестпром". Усе відбулось без конкурсу, бо дедлайн видачі потрібної кількості бронежилетів був 31 липня. Заплатили замовники 1.3 млрд грн. Усі компанії проштрафились з термінами. Попри аргументи ДОТу про "терміновість" угод, жоден із контрактів не був виконаний у встановлені строки (до 31 липня). З компанією "АК-Інвестпром" договір було розірвано, а "ХЗЗІЗ" отримав пролонгацію контракту та аванс. Найбільше питаннь - до компанії "УКРТАК.ЮА". При порушенні умов попередніх договорів їй було надано нове замовлення на 678 млн грн із затягненням до кінця року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада припинила роботу ТСК по фортифікаціях та заснувала слідчу комісію Нещодавно Міноборони подав до господарського суду Києва позов на "УКРТАК.ЮА" щодо зриву термінів постачання бронежилетів на 169 млн грн ще рік тому. А 17 жовтня вже 2024 року на переправному комплексі "Орлівка" (Одещина) затримали фуру, яка везла "УКРТАКу" товар з Туреччини через болгарського посередника - компоненти для бронежилетів. "Гарячу угоду" з "УКРТАК" розірвали за тиждень до кінця року", - пише Хмурий. Після попередньої публікації та новин у ЗМІ у Святвечір ДОТ таки опублікував розірвання прямої угоди з "УКРТАК" від 17 травня. "Те, про що ми казали ще влітку, але нас не чули. Ось вам і "сенситивна інформація". Мало того, що віддали без торгів по, ймовірно, завищеній вартості ще й чекали, поки півень не дзьобне", - зауважує Хмурий. Нагадаємо, що строк "термінової угоди" був до 31.07 - розірвання опублікували 24.12. Проте чомусь акцентували увагу, що "договір був до 22.12", хоча жодних додаткових угод не публікували, а самі у відповідях на офіційні запити журналіста казали, що фіксували порушення термінів. "Мабуть, щось ще сенситивне дрібним шрифтом десь було. І сміх, і гріх. Бо увесь цей час майже 12 тисяч бійців чекали нові бронежилети, та не дочекались", - зауважує Ігор. Отже із трьох "термінових" прямих угод травня-червня з авансами та "братськими" пролонгаціями закрито лише одну. "Детальніше про це і не тільки трохи пізніше. Бо під кінець року тут несеться взагалі щось дивовижне", - інтригує на завершення Хмурий. Державне бюро розслідувань вручило підозру колишньому чиновнику Міноборони. Він постачав військовим неякісні бронежилети та пальне за завищеною ціною, повідомила пресслужба ДБР.
we.ua - Більше не друзі? - ДОТ розірвав гарячу угоду з компанією УКРТАК.ЮА

Де відбивали наступ ворога: у Генштабі ЗСУ повідомили новини

Початку доби відбулося 100 бойових зіткнень. Ситуація на фронті складна та напружена, передає Генштаб ЗСУ. "В Курській області українські захисники відбили 11 наступальних дій загарбників, наразі триває шість боєзіткнень. Також російська авіація завдала п'ять ударів, застосувавши дев'ять керованих авіаційних бомб по своїй території", - йдеться у повідомленні. Харківський напрямок Російські загарбники двічі штурмували рубежі Сил оборони у районі Вовчанська, триває бій. Куп'янський напрямок Ворог, за підтримки штурмової авіації, двічі активно наступав у районах Лозової. Українські війська тримають оборону, боєзіткнення тривають. Лиманський напрямок Загарбники влаштували 17 атак на позиції українців поблизу Першотравневого, Новоєгорівки, Надії, Тернів, Торського, Зарічного, Діброви та в Серебрянському лісі. П'ять боєзіткнень тривають. Сіверський напрямок Окупанти двічі намагалися просуватись у районі Білогорівки та в напрямку Виїмки, отримали відсіч. Краматорський напрямок Сили оборони відбили дві штурмові дії поблизу Часового Яру. Торецький напрямок Росіяни намагалися витіснити підрозділи Сил оборони із займаних позицій неподалік Щербинівки та у Торецьку. Там відбили чотири атаки. Один бій триває досі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 58 тис. невпізнаних трупів: що росіяни кажуть про втрати на війні Покровський напрямок Противник здійснив 34 спроби наступати у районах Миролюбівки, Променя, Воздвиженки, Лисівки, Даченського, Нового Труда, Шевченка, Новоєлизаветівки, Нововасилівки та Вовкового. Сили оборони відбили 25 атак противника. Втрати ворога уточнюються. Курахівський напрямок Тривають бої поблизу Петропавлівки, Слов'янки, Дачного та Курахового. Відбили дев'ять атак, три атаки тривають. Времівський напрямок Тривають чотири боєзіткнення. Усього противник сьогодні сім разів атакував поблизу Костянтинопольського, Розливу, Нового Комара та Новодарівки. Загальні бойовівтрати російських окупантівна ранок 27 грудня склали 782 510 осіб. Протягом минулої доби знешкоджено ще 1650 загарбників.
we.ua - Де відбивали наступ ворога: у Генштабі ЗСУ повідомили новини

У Харківській області здійснили 39 обшуків у працівників ТЦК та ВЛК

У Харківській області провели 39 обшуків у співробітників районних ТЦК та ВЛК, причетних до справи про підробку документів для уникнення мобілізації. Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов у Fасеbооk. "39 обшуків у працівників РТЦК та ВЛК - службовці змовилися та "заробляли" на ухилянтах. Вони зловживали владою, діяли разом тривалий час та встигли виключити з військового обліку людей, які не мали на це законних підстав. Службовці вносили завідомо неправдиві дані в документи - в результаті військовозобов'язаних визнавали непридатними або ж обмежено придатними", - сказано в повідомленні. Болвінов зазначив, що фігуранти "сприяли переправленню чоловіків через кордон". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні готують кардинальну реформу системи ТЦК - Міноборони "Також проводили махінації із заробітною платою - її отримували люди, які не проходили службу. За гроші "вирішували питання" про мобілізацію транспорту, який мав би їхати на передову", - розповів Болвінов. За його словами, у всіх фігурантів вилучили гроші та майно, військово-облікові та медичні документи, на майно накладено арешти. Зараз правоохоронці вивчають документацію та допитують фігурантів. "Під особливою увагою - статки та активи осіб з ТЦК та ВЛК, розслідуємо походження кожної гривні", - додав Болвінов. На сьогодні процедура оскарження рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) залишається незмінною, однак введено нове положення, яке передбачає перенаправлення на медичний огляд до комісій вищого рівня. Якщо людина не погоджується з рішенням районного ТЦК після проходження медичного огляду, вона має право подати заяву про повторний розгляд. У такому разі керівник ТЦК зобов'язаний скерувати заявника до ВЛК вищого рівня, наприклад, обласної комісії.
we.ua - У Харківській області здійснили 39 обшуків у працівників ТЦК та ВЛК

Китай шукає надійних партнерів, тому почав зближення з Японією

Пекін дедалі виразніше шукає альтернативу Росії у зовнішній політиці. На які вектори робить ставку і чому це важливо для України, - у цьому матеріалі Gаzеtа.uа. Китай і Японія зробили крок до зближення: у Пекіні відбулося друге засідання Спільного консультативного механізму на високому рівні з питань культурно-гуманітарних обмінів, в якому взяли участь міністри закордонних справ обох країн. Сторони уклали профільну угоду, котра, зокрема, передбачає проведення у Японії третього засідання у Японії та перетворення Всесвітньої виставки 2025 року в Осаці (Японія) на платформу дружби між двома країнами. Міністр закордонних справ Японії Такеші Івая заявив про можливість візиту китайського міністра Ван І до Японії, оголосив про пом'якшення візових вимог та закликав до діалогу на високому рівні. Головний дипломат Японії відвідав Китай уперше за останні 20 місяців. Крім китайського колеги Ван І з ним зустрічався прем'єр КНР Лі Цянь. Сторони обговорили китайські воєнні маневри а також заборону Пекіна на імпорт японських морепродуктів. Цінність стабільності Причини цього зближення на поверхні. "Якщо відносини між Китаєм і Японією будуть стабільні, азіатський регіон стане ще стабільнішим, - пояснив Ван І. - Коли Азія буде стабільною, ми відіграватимемо важливішу роль у світовому співтоваристві". Ми хотіли б зробити перший крок "до скорочення проблем і тривог та до зміцнення співробітництва з партнерами", чемно відповів Такеші Івая. Токіо має виконати свої обіцянки по таких делікатних питаннях як історія і Тайвань, зажадав Ван І. У листопаді 2024 року Сі Цзіньпін під час зустрічі з японським прем'єром Сігеру Ісібою спробував зробити крок назустріч: заявив що обидві країни зараз у критичному моменті для покращення відносин. Ісіда назвав їх "надзвичайно важливими". А то Трамп прийде На тлі посилення глобальної турбулентності Китай і Японія розуміють, що краще самим співробітничати, бо це дозволяє самостійно визначати, як діяти, зазначив професор міжнародних відносин в Університеті Ліннань у Гонконгу Чжан Баохуей. На його думку, бонусом є стійкість двох країн перед Дональдом Трампом, котрий погрожує митами як КНР, так і Японії. Версію підтверджують заяви офіційного Пекіна. З одного боку, Державна канцелярія Китаю засуджує негативний (для КНР) контент про Тайвань в американському законі про оборонний бюджет. З іншого, Китай нагадав заяви Сі Цзіньпіна і Джо Байдена про важливість відносин двох країн, висловлені під час їхньої зустрічі на полях саміту в Лімі у 2024 році. Наскільки відомо, відгуку з Вашингтона ці сигнали не отримали. Відносини між двома країнами нелегкі, зазначив почесний директор і колишній виконавчий декан Інституту міжнародних досліджень при Університеті Фудань Шень Дінлі. Можливо, ще й тому Сі вирішив діяти через Японію - стратегічну партнерку США. "У Китаю та Японії міцні економічні зв'язки, - констатувала політолог із Rаnd Соrр. Наоко Аокі. - Японія одночасно підстраховується Китаєм і взаємодіє з цією країною. Така позиція, вірогідно, буде довготривалою". Хід до України Японією сфера інтересів Китаю напередодні 2025 року не обмежується: Пекін робить ще один дружній крок - до України. Днями до Києва прибули нові посли Сербії, Саудівської Аравії та Китаю. З останнім зустрівся голова Офісу президента України. Андрій Єрмак і Ма Шеньчжунь обговорили можливість організації діалогу на вищому рівні. Українська сторона наголосила на важливій ролі Китаю у досягненні справедливого і довготривалого миру в Україні. Від часу візиту Дмитра Кулеби як міністра закордонних справ до Китаю це другий сигнал від Пекіна Києву про зближення. "Китай, з одного боку, зацікавлений у тому, щоб війна в Україні врешті-решт припинился, - пояснив політолог Володимир Фесенко. - Китайців дуже непокоїть ескалація війни і ризики зіткнень між Росією і країнами Заходу, бо це вагомі ринки для Китаю". З огляду на це, для Пекіна важливо взяти участь у переговорах. "Очікую від Китаю наступного року більшої активності у напрямку переговорів", - прогнозує експерт. Водночас він має сумніви, що китайська сторона надішле своїх вояків до миротворчого контингенту в Україні з боку РФ, якщо буде досягнуто таких домовленостей про припинення бойових дій.
we.ua - Китай шукає надійних партнерів,  тому почав зближення з Японією

What is wrong with this post?